ponedjeljak, 1. travnja 2019.

RUŽA TOMAŠIĆ 'Hrvatska jako malo koristi svoje zastupnike u EP-u za ostvarenje nacionalnih interesa' + KOMENTAR!

Gornja slika i citirani tekst preuzeti su sa online portala "jutarnji.hr", 30.03.2019

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ruza-tomasic-hrvatska-jako-malo-koristi-svoje-zastupnike-u-ep-u-za-ostvarenje-nacionalnih-interesa/8673218/

"Zastupnica u Europskom parlamentu Ruža Tomašić izjavila je u subotu u Dubrovniku kako hrvatske institucije jako malo koriste svoje zastupnike u Bruxellesu za ostvarenje nacionalnih interesa i ciljeva te da je potrebna puno veća suradnja, posebno od 1. siječnja 2020. kada Republika Hrvatska počinje zasjedati Europskim vijećem.
"Zastupnici bi trebali dobivati informacije iz Hrvatske kakav stav zauzeti o određenoj temi, a događa se suprotno. Mi zovemo njih kako bismo saznali što treba poduzeti i kakve amandmane podnijeti", istaknula je Tomašić, koja je sudjelovala na javnoj tribini političke platforme Hrvatski suverenisti "Budućnost hrvatskog i europskih društava".
Naglasila je da je svojim zalaganjem u procesu donošenja višegodišnjeg plana upravljanja malom plavom ribom pokazala da jedan zastupnik u EP-u ipak može puno postići...."


KOMENTAR:


Gospodja Tomasic je nezadovoljna suradnjom Republike Hrvatske sa hrvatskim eurozastupnicima. Hrvatska nije dovoljno aktivna, ne pokazuje dovoljno zelje i ne informira svoje zastupnike o potrebama hrvatskog naroda.

Ako zastupnici moraju sami kontaktirati drzavne institucije i stalno moliti za odgovor: "Sto vam treba i kako vam mozemo pomoci?" to nije dobar pokazatelj.

Hrvatska mora jasno iznijeti sto zeli i sto joj je potrebno od Europske unije. Nasi zastupnici imaju obavezu da te zelje prezentiraju u EU parlamentu i na odborima u ciji su rad ukljuceni.


Jedini posao i zadatak nasih eurozastupnika je borba za ostvarenej potreba RH u okvirima EU. Nikako i nikako eurozastupnici ne moraju raditi istrazivanje hrvatskog trzista te istrazivanje potreba hravtskog naroda.

Druga manjkavost u radu hravtskih eurozastupnika je nedovoljna suradnja medju njima samima. Poneki telefonski razgovor ili email nije dovoljan. Ako postoji jedan hravtski problem koji se mora rijesiti u okvirima EU tada nasi zastupnici bez obzira pripadaju li ljevici, desnici, liberalima ili zelenima trebaju zajednicki taj problem na najbolji nacin prezentirati Europi i traziti njegovo rijesenje.


Europom danas upravljaju Njemacka, Francuska i dijelom Luxemburg preko predsjednika Europske komisije. Drugi narodi nisu ravnopravni. Slavenski narodi smatraju se gotovo nuznim zlom u okvirima EU te su primljeni u zajednicu prije svega zbog geopolitickog polozaja tih zemalja. Medjutim EU je ekonomska zajednica ravnopravnih europskih naroda (na papiru). Niti sve zemlje imaju jednak broj zastupnika niti se jezik svaje zemlje jednako cijeni u okvirima EU. 

U postkomunistickim zemljama poput Poljske, Ceske, Madjarske, Hrvatske itd. izrazen je konzervativno-suverenisticki odnos u okvirima Unije. U tradicionalno kapitalistickim zemljama izrazen je globalisticki odnos u Europskoj uniji.


Primjedbu gospodje Tomasic u gornje citiranom tekstu moramo shvatiti ozbiljno. Birajmo zastupnike koji ce imati snagu aktivirati "uspavanu Hrvatsku", birajmo zastupnike koji i sami imaju ideje razvoja ekonomije Republike Hrvatske, zastupnike koji su se dosad vec dokazali. 

Kada kao novi zastupnik udjete u EU parlament treba vam prva godina da uopce shvatite gdje ste i sto vam je zadatak. Druga godina da u cijelosti formirate svoj radni tim i podijelite mu zadatke. Treca godina da ostvarite direktni kontakt sa drzavnim institucijama. Tek krajem mandata kao novi parlamantarac mozete se 100% posvetiti svome radu. Ako netko govori vise jezika to ne znaci da ce biti dobar parlamentarac, mozda dobar prevodioc. 


Osobe koje biramo na slijedecim izborima moraju pokazati posebnu senzibilnost i zanimanje za razvoj hrvatskog gospodarstva. Zivi se od kruha, a ne od prepucavanja i suplje politicke retorike.


Osoba koju biramo treba u Europskom parlamentu iskoristiti lobiste koji ce joj se obratiti u prvih mjesec dana mandata, a ne da lobisti iskoriste tog zastupnika. 

Posebno lobiji koji ukljucuju tvrtke za razvoj IT i umjetne inteligencije, lobiji koji ukljucuju koncerne elektromobiliteta, lobiji koji su vezani za cijelogodisnji turizam, lobiji vezani za ekologiju, lobiji vezani za tekstilnu industriju na bazi umjetnih vlakana i karbona itd. trebaju biti meta nasih zastupnika koje biramo. Upravo te lobije treba dovesti u Hrvatsku, a ne lobije vezane za proizvodnju lijekova, oruzja, GMO hrane.


Gospodja Tomasic ima petogodisnje iskustvo u EU parlamentu. Ima dobre kontakte sa Hrvatskom i zna kako prezentirati u EU parlamentu te radu odbora potrebe hrvatskog naroda. Ona je do sada bila najaktivnije hrvatska zastupnica te nema razloga da tako ne bude i u novom mandatu.


Na izborima birajmo prema svojoj savjesti, ali birajmo one zastupnike koji su se dokazali i koji su radili. Time osiguravamo i razvoj nase zemlje.


Da li su izbori za EU parlament vazni za hrvatski narod?

Na slijedecim izborima za EU parlament bira se 12 hrvatskih zastupnika. Njima poklanjamo povjerenje u narednih 5 godina. Ako izaberemo krive zastupnike Hrvatska nece ici u narednih 5 godina u pravcu razvoja!

Politicki pokret "Zauvijek Vjerni Domovini" podrzava ocuvanje nacionalnog identiteta Republike Hrvatske u okvirima Europske unije te se zalaze za snaznu ekonomsko-socijalnu Hrvatsku.




SKICA PARLAMENTARNOG PROGRAMA Politickog Pokreta ZAUVIJEK VJERNI DOMOVINI za I. do X. izborne jedinice nalazi se POD LINKOM:
 


PARLAMENTARNI PROGRAM Politickog Pokreta "ZAUVIJEK VJERNI DOMOVINI" za XI. IZBORNU JEDINICU (HRVATSKO ISELJENISTVO), ZA SLIJEDECE PARLAMENTANE IZBORE NALAZI SE POD SLIJEDECIM LINKOM:

http://drazenkatic.blogspot.de/2017/07/xi-izborna-jedinica-hrvatsko.html

Politicki Pokret Zauvijek Vjerni Domovini utemeljen je u Stuttgartu 2012. godine, a 2014. godine je objavio svoj socijalno ekonomski program za razvoj Domovine Hrvatske. Nas politicki pokret je trenutno u pristupnoj fazi koalicije "Suverenisti"!

Nema komentara:

Objavi komentar